Po - Pá
8:00 - 21:00
So
9:00 - 14:00
Ne
13:00 - 20:00
+420 251 614 378
Běhounkova 2530
Praha 5 - Nové Butovice

Poradna

Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.

Dotazy:

Dobrý den mam dotaz ohledně kocourka.dcera mi přinesla domů je mu asi rok a pět měsíců s bohužel dcera se na to vykaslala s není ani ockovany s s ni kastrovany s já se teď bojím zdá už není pozdě ho nechat kstrovat.je ještě možnost s na kolik by to celé vyšlou.předem děkuji sivakovs

Dotaz od monika sivakova

Odpověď:

Dobrý den, Před cca čtyřmi měsíci jsem si pořídila potkánka ze zverimexu (bohužel jsem neměla žádné zkušenosti ohledně potkanů ze zverimexu) a bohužel jsem neměla štěstí. Potkan byl nemocný (průdušky, rýma atd..) a také u něj byla nalezena "veš krysí", jak mi bylo řečeno místními veterináři (byl podáván Stronghold ředěný s vodou). U nás na malém městě není nikdo, kdo by se specializoval na hlodavce, i když se tak prezentovali. Řekli mi, že je potkan v pořádku. Nádledně asi měsíc po ukončení léčby jsem jela na prázdniny do Prahy a navštívila Vaší kliniku s tím, že se opět objevily Vši (kde se také zjistilo, že potkánek je nedoléčený). Tak se zahájila léčba a potkánci se vyléčili. Bohužel jsem v průběhu léčby pořídila novou klec s dřeveným nábytkem a díky mé nezkušenosti se po ukončení účinku látky opět objevily. A to už jsem byla opět po prázdninách ve svém městě. Opět mi byl místními veterináři naordinován Stronghold. Jenže po aplikaci přípravku (samozřejmě už jsem byla poučena - provedla jsem důkladnou asanaci prostředí Arpalitem) Strongholdu vši neopadaly jako dřív. Ani po 3 dnech. Byly tam stále. Byla jsem zoufalá a kamarádka, která studovala střední školu veterinární mi poradila, ať zkusím Arpalit stříkat i na potkany...bez účinku. Už jsem opravdu zoufalá. Předem děkuji za odpověď a radu :)

Dotaz od Denisa Zoulová

Odpověď:

Dobrý den, máme malé 3 měsíční skinny morčátko s PP, samečka. Cca před 14 dny nám z ničeho nic přestalo chodit na zadní a jednu přední nožku. K jídlu a pití se dostane, ale i přesto také zhubnul. Jezdili jsme k veterináři, kde jsme dostávali injekce a sirup, veterinářka myslela, že je to nervového původu. Po 14 dnech léčba stejně nezabrala. Veterinářka je toho názoru, že to může být degenerace kloubů v chovu, tudíž genetické. Nepozná se to prý hned po narození, ale až déle. Ochabuje mu svalstvo. Nicméně náš 3 měsíční Xaverek je na to pořád dost mladý. Postižené nožky ho bolí. Veterinářka si také neví moc rady, poradila nám jedině zajít k ortopedovi. Chci se zeptat, zda s tím nemáte zkušenosti? Jestli to nemůže být ještě něčím jiným, co by se případně dalo léčit? Nebo zda nevíte, čím to alespoň zlepšit? Děkuji za radu :)

Dotaz od Kateřina Čápová

Odpověď: