Krmení křečků

Křečci jsou všežravci (omnivora), to znamená že jejich jídelníček se skládá jak z rostlinné potravy (zelenina, ovoce a semena, tak i ze živočišních bílkovin ( většinou v podobě hmyzu). Bohužel, mnoho průmyslově vyráběných krmiv obsahuje téměř výhradně rostlinnou složku, bez jakýchkoliv živočišních bílkovin. Většina těchto krmiv mívá i velmi nízký obsah vitamínů a esenciálních mastných kyselin, které jsou důležité pro zdravou kůži a zdravou srst.Jak mám krmit svého křečka ?Krmit můžete směsí/granulami pro křečky, ale přidávejte jim k tomu i různé kousky lidské potravy. Co je dobré a zdravé pro vás je dobré a zdravé i pro křečky. Můžete jim dát jakoukoliv čersvou zeleninu a ovoce ( cokoliv co máte zrovna doma), kousky starého chleba, zbytky těstovin, rýži, brambory, kousky masa, sýr, posekané vajíčko uvařeného na tvrdo a i živý hmyz. Křečci mají rádi i sladkosti a tak můžete zkusit i ovocný jogurt. Musíte zkoušet – něco jim bude chutnat něco ne.Kde získám živý hmyz ?Jestli chcete vašemu křečkovi dávat živý hmyz musíte najít pet shop který se specializuje na výživu obojživelníků. Mnoho drobných ještěrek se musí krmit živým hmyzem. Pro tento účel se pěstují mouční červy a cvrčci. Jestli koupíte hmyz v obchodě, můžete si by jisti, že neobsahují žádné insekticidy, nebo jiné škodlivé chemikálie.

Pro výživu jsou cvrčci vhodnější než mouční červy a to ze dvou důvodů:

Mouční červy se téměř nepohybují a při chytání mnohem aktivnějších cvrčků se křečci proběhnou a procvičí.

Za druhé mouční červy obsahují pouze velmi málo vápníku, který je důležitý pro stavbu kostí. Když křečci dostávají příliš mnoho moučních červů, může to narušit jejich vápníkovou rovnováhu.Musím křečky krmit hmyzem ?Nemusíte. Zkuste místo živého hmyzu podávat sýr, kousky masa, vajíčka na tvrdo, nebo jogurt.Jak mám vybrat nejlepší a nejvhodnější krmivo ?Nejlepším průmyslově vyráběným krmivem je to, které obsahuje živočišní bílkoviny. Prodává se v uzavřených sáčcích s datumem expirace co zajišťuje že krmivo je čerstvé. Na obalu se dovíte i složení a obsah vitamínú, minerálií atd. Kupujte vždy pouze menší balení, protože při dlouhodobém skladováním větších balení může dojít k znehodnocování zejména vitamínové složky krmiva. Otevřené sáčky skladujte dle možnosti ve vzduchotěsných nádobách, aby k nim neměl přístup hmyz.

I při sebekvalitnějších směsích podávejte křečkům i čerstvou potravu.

Při nadměrném podávání čerstvého ovoce, nebo zeleniny křečci si jej mohou začít skladovat a proto je důležité, aby jste jejich prostory čistili denně, aby nedocházelo k zahnívání a plesnivění “uložených” dobrot.Traduje se že při krmení masa a dokonce i cibule křečci mohou zdivočet, což je samozřejmě nesmysl. Je pravda, že žádný křeček nemá rád, když se jim berou jejich oblíbené kousky , stejně tak jako i psi si chrání svoji šťavnatou kost!

Najdete nás

Běhounkova
Praha 5 - Nové Butovice


Telefon

+420 251 614 378


E-mail

vets4pets@seznam.cz